Второкласници от СУ „Вела Благоева“ избраха информационния център на РИОСВ- Велико Търново за да проведат последния час за учебната година.
„Биологично разнообразие, защитени територии и правилата за поведение в природата“ бе темата, представена от експерт на инспекцията. Учениците получиха нови знания за видовото разнообразие в региона, особеностите на поведение в природата и мерките за сигурност, които трябва да спазват. Децата разгледаха с интерес Червената книга на България и изпълниха практически задачи, свързани с нови екологични думи, познати и непознати растения и животни около нас. Урокът завърши с призив да обичат природата и да участват в нейното опазване.
Учениците посетиха Регионална лаборатория – Велико Търново за да се запознаят с начините за изследване на водата и разнообразието на видове, които могат да бъдат наблюдавани само с микроскоп.
По повод Международния ден на детето – 1 юни, отправяме пожелание към всички деца и ученици за весело, слънчево и незабравимо лято! За дни, изпълнени с много игри, смях и приключения сред природата. Приятна ваканция!













